Novak objasnio zbog čega Stefan i Tara nemaju mobilne telefone

by

in

Sedmostruki šampion Vimbldona doputovao je u London, seo pred punu konferencijsku salu, zahvalio se moderatoru na lepim rečima i dobrodošlici i počeo da odgovara na pitanja reportera, a prvo se ticalo – roditeljstva.

Prvo pitanje Novaku Đokoviću pred start ovogodišnjeg Vimbldona glasilo se: „Rekli ste da vaša deca trenutno nemaju pristup telefonima. Kao teniser i roditelj, kako pronalazite ravnotežu kada je reč o tehnologiji, posebno sada kada je veštačka inteligencija sve prisutnija?“

„Drago mi je što vas sve vidim. Lepo je vratiti se. Baš lep način da se otvori konferencija za medije“, rekao je sa osmehom veliki šampion.

„Mislim da je to danas jedna od najvažnijih tema za sve nas, u društvu koje se neprestano menja zbog razvoja tehnologije. Posebno kada ste roditelj male dece, stalno razmišljate kako da ih zaštitite, a da im istovremeno omogućite da zadovolje neke osnovne potrebe. Ako svi njihovi drugari imaju telefone, naravno da će i oni želeti jedan. To je izazov i za mene i za suprugu. Ipak, čvrsto verujemo da je, do određenog uzrasta, više štete nego koristi od izlaganja ekranima. Zato se toga i držimo“, rekao je tata i dodao:

„Nije lako, kao što sam rekao. Živimo u tehnološkoj eri i ne možemo da ih potpuno izolujemo od toga. Trudimo se da to kontrolišemo dok su još mali“.

Kaže da će njegova deca u nekom trenutku dobiti telefon, naravno, ali da Jelena i on smatraju da je to i dalje rano.

„Svakako će vrlo brzo doći vreme kada će biti izloženi telefonima, sopstvenim uređajima i svemu ostalom. Do tada pokušavamo da im pružimo što veću zaštitu i kontrolu, dok taj trenutak ne dođe“.

Stefan će 21. oktobra napuniti 12, Tara 2. septembra devet godina.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *