Poketino: “Niko nam nije čestitao – kao da smo eliminisani”

Fudbalska reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država plasirala se u nokaut fazu Svetskog prvenstva.

Izabranici Maurisija Poketina zabeležili su dve pobede protiv Paragvaja (4:1) i Australije (2:0) u grupi, ali su večeras u poslednjoj utakmici grupne faze izgubili od eliminisane Turske, i to 3:2.

Na konferenciji za novinare nakon poraza, Poketino je primetio da je atmosfera delovala kao da se SAD opraštaju od turnira, a Turska ide dalje. Takođe je pomenuo nedostatak čestitki na uspehu jednog od domaćina turnira.

Trenutno nam niko nije čestitao na prvom mestu u našoj grupi. Čestitam igračima, stručnom štabu i navijačima što su završili prvo mesto u veoma teškoj grupi. Naš cilj je bio da završimo prvi i završili smo prvi. Veoma sam pozitivan i srećan“, rekao je Poketino posle meča, zbunjen pitanjima o porazu.

Vaša pitanja su malo čudna. Preovladava osećaj kao da smo eliminisani. Sada smo mnogo bolji tim nego ranije. Kvalifikovali smo se kao broj jedan i prošli smo u sledeći krug. Moram da vas podsetim da smo osvojili grupu“, dodao je.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *