ŠVICARSKA je pobjedom protiv Kanade 2:1 osigurala prvo mjesto u skupini i plasman u šesnaestinu finala Svjetskog prvenstva. Nakon utakmice švicarski je izbornik Murat Yakin podijelio svoje dojmove za švicarske medije. Objasnio je i zašto je mijenjao majicu pred početak utakmice.
“Sami smo si malo zakomplicirali život. Ipak, danas je to bila timska izvedba. Sjajno smo ušli u drugo poluvrijeme i zabili dva gola. Protivnik se tada otvorio, uveo ofenzivne igrače i to nam je malo otežalo situaciju. Prelako smo gubili lopte i tako im vraćali nadu. No na kraju smo uspjeli privesti utakmicu kraju, a to je najvažnije. Sada možemo uživati u činjenici da smo prvi na ljestvici”, rekao je Yakin.
Od bijele do crne majice
Uoči početka utakmice dogodila se bizarna scena. Yakin je bio uz klupu Švicarske u bijeloj majici, no kada je sudac Ramon Abatti Abel dao znak za početak susreta, na sebi je imao crnu majicu. Objasnio je što se dogodilo.
“Prišao mi je četvrti sudac jer su i Kanađani nosili bijelo. Nisam htio stvoriti brojčanu prednost za Kanađane (smijeh). Ali imao sam dovoljno opreme sa sobom.”

Leave a Reply