Čelsi iskeširao 60 miliona evra i pokvario posao Interu

Čelsi je napravio svoj prvi transfer ovog leta, nakon što je obezbedio jednog od najvećih talenata u italijanskom fudbalu, prema rečima vodećih stručnjaka za transfere na Apeninima. Ugovor se odnosi na 21-godišnjeg desnog beka Atalante, Marka Palestru.

Veruje se da će ukupna cena transfera iznositi 60 miliona evra, plus 10 odsto od sledeće prodaje igrača. Italijanski reprezentativac će potpisati šestogodišnji ugovor vredan 5 miliona evra po sezoni, a njegovi lekarski pregledi u Londonu su već zakazani.

Zanimljivo je da je Palestra bio glavna transfer meta Intera, sa kojim je potpisao ugovor do 2031. godine, uz godišnju platu od oko 3 miliona evra. „Neroazuri“ su takođe bili blizu dogovora sa Atalantom, vrednog 45+5 miliona evra, ali je Čelsi intervenisao u poslednjem trenutku i uspeo da postigne munjevit dogovor sa klubom iz Bergama.

Talentovani fudbaler je prošlu sezonu proveo na pozajmici u Kaljariju , gde je odigrao 37 utakmica, postigao jedan gol i imao četiri asistencije. Čak je proglašen za najboljeg defanzivca u Seriji A tokom sezone. Sada će Palestra biti prvo pojačanje Ćabija Alonsa, kao menadžera Čelsija .


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *