Bayern izgubio dva boda, ali i Harryja Kanea – Englez povrijeđen, koliko će pauzirati?

Harry Kane je zbog povrede morao izaći pred kraj utakmice Bayerna protiv Bayer Leverkusena. Povreda nije ozbiljna, ali mogao bi propustiti jednu ili dvije utakmice.

U okviru 5. kola njemačke Bundeslige sinoć su se u Minhenu sastali Bayern i Bayer Leverkusen te podijelili bodove odigravši 1:1.

Prvak Njemačke je stigao do prednosti u 31. minuti, da bi osam minuta nakon toga Pavlović eurogolom donio poravnanje i u konačnici bod Bayernu.

Bavarci su u drugom poluvremenu više napadali i bili bliže punom plijenu, no nisu uspjeli da savladaju Hradeckog na golu Apotakara.

Na otvaranju drugog dijela je Gnabry u jednoj akciji pogodio stativu pa prečku, da bi Hradecky kasnije zasutavio kolosalnu šansu Olisea.

Pred kraj utakmice je poslije jednog duela na vlastitoj polovini ostao ležati Harry Kane, te je morao napustiti igru.

Umjesto njega je na teren ušao Thomas Muller, a sada dolaze informacije o težini povrede engleske gol mašine.

Goal je objavio kako medicinski tim Bayerna vjeruje kako bi se Kane mogao oporaviti za naredni meč, ali postoji velika mogućnost da to i ne bude tako.

U sedmici pred nama Bayern će u Ligi prvaka gostovati u Birminghamu kod Aston Ville i na toj utakmici bi trebao biti lišen usluga Kanea.

“Nisam doktor, ali se nadam da će možda biti spreman za duel u srijedu”, rekao je trener Bayerna, Vincent Kompany.