Haaland završio na klupi. Već sam rekao da me nije briga i pri tome ostajem

Erling Halaand stao je u obranu kontroverzne odluke izbornika Stalea Solbakkena o odmaranju ključnih igrača u visokom porazu Norveške od Francuske, ustvrdivši da se ishod utakmice ne bi promijenio. Norveški napadač smatra da takva strategija rotacije momčad stavlja u bolji položaj uoči nokaut faze, unatoč brojnim kritikama javnosti.

Norveški izbornik Solbakken našao se na meti kritika jer je za ključnu utakmicu grupne faze Svjetskog prvenstva protiv Francuske promijenio čak deset igrača u početnoj postavi. Budući da je prvo mjesto u skupini još bilo matematički dostižno, odluka da na teren pošalje praktički drugu momčad izazvala je negodovanje navijača i stručnjaka. Jedini igrač koji je zadržao mjesto u sastavu bio je Frederik Aursnes.

Francuska je iskoristila znatno oslabljenu norvešku postavu i stigla do uvjerljive pobjede od 4:1, dok su zvijezde poput Haalanda, Martina Odegaarda i Antonija Nuse ostale na klupi kako bi bile odmorne za nokaut fazu.

Solbakken je nakon utakmice izjavio da ne žali zbog svoje odluke te da mu je prioritet bio osigurati Norveškoj što bolju priliku za daleki plasman na turniru, umjesto da riskira ključne igrače u grupnoj fazi.

“Ponovio bih to bez razmišljanja”, rekao je Solbakken, a prenosi De Telegraaf. “Ovdje smo da doguramo što je dalje moguće i moram donositi odluke za koje vjerujem da će nas tamo i odvesti. Žao mi je jedino navijača koji su doputovali i htjeli vidjeti Erlinga, Martina i ostale zvijezde.”

S izbornikom se složio i Haaland, odbacivši tvrdnje da bi najjači norveški sastav promijenio ishod. “Unaprijed sam rekao da me nije briga i pri tome ostajem”, izjavio je Haaland. “Francuska je ionako bolja momčad. Mislim da ih ne bismo mogli pobijediti ni da smo igrali u najjačem sastavu.”


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *