Франция продължи с отличното си представяне на Световното първенство в Северна Америка. “Петлите” победиха Норвегия с 4:1 и спечелиха група “I”.
Усман Дембеле релизира хеттрик до 32-ата минута. Попадението за скандинавците бе дело на Тело Оосгор в 21-ата минута. Йорген Странд Ларсен пропусна дузпа в началото на второто полувреме. Дезире Дуе пък се разписа в самия край на срещата.
Следващият съперник на “петлите” ще е един от отборите, завършили на трето място, докато Норвегия ще се изправи срещу Кот Д’ивоар.
Тимът на Франция бе воден от помощник треньора Ги Стефан, тъй като Дидие Дешан се прибра в родината си за погребението на майка си. ФИФА не разреши на футболистите да отдадат почит по време на мача, но играчите зарадваха Дешан с много добра игра.

Leave a Reply