Procurila plaća nove Cityjeve zvijezde. Evo koliko će zarađivati

Manchester City postigao dogovor s Nottingham Forestom o transferu Elliota Andersona vrijednom 135 milijuna eura, čime on postaje prvo pojačanje kluba u eri nakon Pepa Guardiole. Engleski veznjak trenutno se s reprezentacijom nalazi na Svjetskom prvenstvu u Sjedinjenim Državama, a očekuje se da će njegov prelazak biti finaliziran u narednim danima.

Liječnički pregled bit će organiziran u SAD-u, gdje se Anderson priprema za subotnju utakmicu Engleske protiv Paname. Igrač se oporavlja od lakše ozljede gluteusa, no ona se ne smatra ozbiljnom te nisu bile potrebne dodatne pretrage.

Iako se prošlog tjedna vjerovalo da je City dogovorio početnu odštetu od 123 milijuna eura, uz potencijalne bonuse koji bi ukupni iznos, prema željama vlasnika Foresta Evangelosa Marinakisa, podigli na rekordnih 150 milijuna eura, pregovori su dobili novi smjer.

Nakon napretka u razgovorima, izvori iz Cityja sada naglašavaju da je dogovorena jednokratna isplata od 135 milijuna funti. Ujedno umanjuju tvrdnje da je time premašen iznos od 145 milijuna eura koliko je Liverpool platio za Alexandera Isaka. Anderson će, međutim, postati najskuplji engleski nogometaš u povijesti, nadmašivši transfer Judea Bellinghama u Real Madrid.

Ovaj 23-godišnjak jasno je izrazio želju za prelaskom u Manchester City, a osobni uvjeti ugovora već su dogovoreni i ne predstavljaju prepreku. Prema informacijama britanskih medija, Anderson će zarađivati oko 18 milijuna eura godišnje, što je 1.5 milijun mjesečno.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *