Norvežani na sjajan način proslavili prolazak u nokaut fazu SP-a: “Zaveslali” su i odali počast vikinškim precima

Nogometaši Norveške su pobijedili selekciju Senegala rezultatom 3:2 te su tako već nakon dva kola osigurali plasman u nokaut fazu Svjetskog prvenstva.

Nakon posljednjeg sudijskog zvižduka igrači su na zanimljiv način proslavili trijumf.

Umjesto klasičnog slavlja oni su došli pred svoje navijače i sjeli na travnjak. Kapiten Martin Odegaard je uzeo bubanj od vođe navijača, dok su ostali reprezentativci sjeli i čekali njegov znak za početak performansa.

Kada je Odegaard udario u bubanj, svi igrači, predvođeni Erlingom Haalandom, sinhronizirano su počeli “veslati” zajedno s hiljadama navijača na tribinama, a prizor je vrlo brzo postao hit na društvenim mrežama.

Norvežani su na ovaj način odali poičyas svojim vikinškim precima, a rječ je o tradiciji koja posljednjih godina prati sve norveške sportiste i navijače, a posebno je popularna nakon velikih pobjeda i važnih uspjeha.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *